پست ویژه به مناسب تولد eminem یکی از بزرگترین رپر های تاریخ

 ١٧ اكتبر تولد يكى از بزگترين رپرهاى تاريخ يعنى امينم هستش.
به همین مناسبت نگاهی به بيوگرافى امينم می اندازیم .

img_85251

امینم در سنتجوزف ميسورى زاده شده است. مادر او دبورا مدرز-بریگز و پدر او مارشال بروس مدرز جونیور هستند. ریشه او به اسکاتلند، انگلیس، سوئیس، آلمان و لوکزامبورگ بر میگردد. وقتی مارشال ۱۸ ماهه بود، پدرش خانه را برای همیشه ترک کرد و مادرش به تنهایی سرپرستی او را برعهده گرفت. در زمان کودکی مارشال، آنها مرتب از خانهای به خانه دیگر و از شهری به شهر دیگر جا به جا میشدند. تا پیش از ۱۲ سالگی، او و مادرش در شهرهای گوناگون میسوری مانند سنت جوزف و ساوانا و کانزاس سیتی زندگی کرده بودند تا اینکه در شهر وارن ایالت میشیگان (از شهرکهای دیترویت) ساکن شدند. مارشال به مدرسهٔ لینکولن در وارن میرفت، با این حال گاهی در مبارزههای سبک آزاد رپ در مدرسهٔ آزبورن در آنسوی شهر شرکت میکرد. در همان زمان با برنده شدن در یک اجرا در یک کارخانه آمریکایی-آفریقایی توانست توجه مخاطبان هیپهاپ را به خود جلب کند. وی بعد از دو بار تجدید در کلاس نهم به دلیل مدرسه گریزی و نمرات نزدیک به تجدید، در ۱۷ سالگی ترک تحصیل کرد.

eminem_wallpaper_by_shndkycgraphics-d6xbfht
او پس از پخش آلبوم بینهایت خود در اوت ۱۹۹۶، اولین آلبوم حرفهایِ خود را با نام اسلیم شیدی الپی در فوریهٔ ۱۹۹۹ منتشر کرد. امینم برای این آلبوم توانست جایزهٔ گرمی بهترین آلبوم رپ را بهدست آورد. بعد از اسلیم شیدی ال پی، آلبوم مارشال مترز الپی را در مهٔ ۲۰۰۰ و نمایش امینم را در مهٔ سال ۲۰۰۲ منتشر کرد که هر کدام توانست گرمیِ بهترین آلبوم رپ را دریافت کند. امینم تنها هنرمندی است که توانسته برای ۳ آلبوم متوالی، جایزهٔ بهترین آلبوم رپ سال را از گرمی اواردز بگیرد. آلبوم دیگری که در نوامبر ۲۰۰۴ پخش شد، دوباره خوانی نام دارد امینم بعد از این آلبوم تا مدت ۵ سال از حرفهٔ کاریِ خود فاصله گرفت. سرانجام در مهٔ ۲۰۰۹، ششمین آلبوم خود را با نام بازگشت پخش کرد. در ژوئن ۲۰۱۰، وی هفتمین آلبوم را با نام ریکاوری منتشر کرد. ریکاوری آلبوم موفقی در سطح جهانی بود، به طوری که توانست بهترین فروش سال ۲۰۱۰ در جهان را بدست آورد و دومین آلبوم پرفروش رپ، بعد از نمایش امینم، در جهان شد. امینم برنده گرمی برای آلبومهای بازگشت و ریکاوری شد و توانست ۱۵ گرمی برای خود به ارمغان آورد. هشتمین آلبوم او مارشال مترز الپی ۲ نام داشت، که در نوامبر ۲۰۱۳ پخش شد و توانست جایزۀ گرمی بهترین آلبوم رپ را برنده شود.

Eminem
او توسط مجلهٔ رولینگ استون در رتبهٔ ۸۲ فهرست «۱۰۰هنرمند ماندگار جهان در همه دورانها» قرار گرفت.همچنین او عنوان «بهترین رپر زندهٔ جهان» را از مجلهٔ «وایب» در سال ۲۰۰۸ دریافت کرد.امینم و گروه دی ۱۲ در کل ۱۰ آلبوم شمارهٔ یک در جدول بیلبورد ۲۰۰ دارد. او ۱۳ قطعه شماره یک در سراسر جهان دارد. امینم در دسامبر ۲۰۰۹ جایزهٔ «هنرمند دهه» را از مراسم جایزهٔ بیلبورد دریافت کرد. به گفتهٔ مجلهٔ بیلبورد، امینم تنها هنرمندی است که دو آلبومش توانستهاند به بهترین فروش سال در دهه ۲۰۱۰ میلادی دست یابند.

صفحهٔ امینم در وبگاه یوتیوب تا امروز بیش از ۱ میلیارد بازدید داشته است. در سال ۲۰۱۰ اعلام شد که موسیقی امینم ۹۴ میلیون بار (بیش از هر خوانندهٔ دیگری) تکثیر شده است. او از سال ۲۰۰۲ به حرفهٔ بازیگری روی آورد و تا به امروز نیز در چند فیلم همانند فیلم «٨ مایل» بازی کردهاست.وی اولین خواننده هیپهاپ است که جایزه اسکار را برای بهترین ترانه دریافت کردهاست.

Total 9 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

2 :مجموع نظرات

  1. Rahebe 2016/10/17
    پاسخ دادن

    ادمین اول متن، وقتی هنوز اسم کامل خود امینم رو ننوشتید و فقط پدر و مادرشو معرفی کردید شروع کردید از امینم گفتن و چون هم اسم پدرش هست باعث میشه که مردم فکر کنند دارین از پدرش میگین…یکم از نظر نگارشی مشکل داره

  2. hossein em 2016/10/18
    پاسخ دادن

    ممنون که از eminem مطلب گزاشتید.به نظرم به جای یکی از بزرگترین رپر های تاریخ میتونید تصحیح کنید بنویسید بزرگترین رپر تاریخ. اینو دیگه همه میدونن.ممنوون

نظر بدهید: