محصولات تراریخته : آری یا نه ؟؟

ینخستین بار در قرن 17 میلادی (1665) رابرت هوک، دانشمند انگلیسی توانست سلول را با کمک میکروسکوپ مشاهده کند. در واقع کلمه سلول توسط وی و به خاطر شباهت آنچه در زیر میکروسکوپ مشاهده می کرد و اتاق های استراحت کشیش ها پیشنهاد شد.

با گذشت تقریبا 300 سال و پیشرفت علم در زمینه های مختلف آدمی دانست که تمام اطلاعات لازم برای ادامه حیات هرگونه زیستی (اگر از پار ه ای از ویروس ها با محتوای ژنتیکی RNA صرف نظر شود)، به صورت ساختار مولکولی پیچیده ای به نام DNA، درون این سلول های کوچک قرار دارد. مولکول DNA تمام اطلاعات لازم برای ساخته شدن یک موجود زنده را داراست. این مولکول از واحد‌های وراثتی تشکیل شده که به آنها ژن گفته می شود.

tmp_29806-img_20160826_193551-645268215

ژن ها از نسلی به نسل دیگر به ارث می رسند و باعث بروز ویژگی هایی می شوند. هرکدام از ما در سلول های خود ژن هایی را حمل می کنیم که زمانی جزئی از ساختار ژنتیکی اجداد بسیار دور ما مثلا پدر بزرگی که در دوران زندیه می زیسته بوده است. ساختار مولکول DNA توسط مکانیسم هایی از تغییر و اشتباه حفاظت می شود ولی از آنجا که هیچ چیز کامل نیست به علت اشتباه در به ارث رسیدن ژن ها گاهی صفت هایی ایجاد می شود که وجودشان سبب برتری آن گونه می شود. دقیقا همین اتفاق پایه تکامل است.

تا زمانی که آدمی از این فرآیند‌ها بی اطلاع بود، تمام سازوکار‌های شرح داده شده به طور طبیعی اتفاق می افتاد، اما با پیشرفت علم کم کم بشر یاد گرفت که می تواند در این مکانیسم ها که پایه حیاتند، دستکاری کند و به این ترتیب موجوداتی با محتوای ژنتیکی دستکاری شده یا تراریخته (Transgenic) خلق کند.

tmp_29806-img_20161125_115459-2097500620

علیرغم فواید بسیار و به تبع آن علاقه‌مندان زیاد در بین محققین و کشاورزان اما به این جمله توجه کنید :

اگر میخواهید دولت ها را کنترل کنید، نفت و انرژی را در اختیار بگیرید و اگر میخواهید انسان ها را کنترل کنید، غذا و دارو را در اختیار بگیرید. (هنری کسینجر، وزیر خارجه سابق امریکا)

کسینجر معتقد است برای کنترل منایع باید جمعیت کل جهان، 2 میلیارد نفر کاهش یابد. اما این در حالی است که سیاست های جمعیتی یهود کاهش 4 میلیارد نفر و یا حتی بیش از دو سوم جمعیت جهان را مدنظر قرار داده است.

در سال 1927 بنیاد راکفلر با تامین بودجه پروژه نژاد برتر، کنترل زاد و ولد در سراسر جهان را آغاز کرد.

امروزه 1 میلیارد نفر در گرسنگی مطلق به سر میبرند و 1 میلیارد و هشتصد میلیون نفر زیر خط فقر هستند که این بهانه خوبی برای کشتار نژادهاست.

آنها با استفاده از مهندسی ژنتیک، ژن گیاهان را در جهت اهداف خود تغییر داده و محصولات به دست آمده را در کشورهای جهان سوم توزیع میکنند. به عنوان مثال آنها با دستکاری کردن در ژن گیاهان می توانند موجب عقیم کردن زنان و مردان، سرطانی کردن سلول ها و نیز ایجاد اختلالات شدید روحی و روانی در افراد شوند.

در سال 1965 در پورتوریکو 35 درصد زنان بارور با موفقیت عقیم شدند. در ترکیه درصد نازایی 5 درصد افزایش یافت. 44 درصد زنان برزیلی و 90 درصد زنان افریقایی الاصل امریکایی عقیم شدند.

آنها این پروژه را در سال 1970 میلادی به بهانه انقلاب سبز برای تغییر ژنتیکی بذرهای گیاهی آغاز کردند.

بنیاد صهیونیستی راکفلر، بیل گیتس، و چند شرکت فرا ملیتی از جمله مونسانتو و سینجنتا در زمره سرمایه گذاران اصلی این پروژه اند.

tmp_29806-img_20161125_115456-2080536838

حال به شما خواهیم گفت مونسانتو چه شرکتی است.

در سال 1901 شرکت مونسانتو توسط فرانسیس کویینی تاسیس و اولین محصول آن تولید ساخارین شیمیایی بود که به شرکت کوکاکولا فروخته شد. در طی جنگ جهانی دوم، مونسانتو در تحقیقات درباره اورانیوم در پروژه منهتن شرکت مشارکت داشت که منجر به بمب اتم شد. این شرکت بعد ها با تولید عامل نارنجی (علف کش شیمیایی) به کشور آمریکا برای از بین بردن پناه گاه های جنگلی سربازان ویتنامی کمک بسیاری کرد.

ارتش امریکا نزدیک به 75700000 لیتر علف کش شیمیایی بر روی جنگل های ویتنام تخلیه کرد.

400 هزار نفر به خاطر تماس با عامل نارنجی کشته و یا فلج و 500 هزار کودک ناقص متولد شدند.

جالب است بدانید امروز شرکت مونسانتو بزرگترین شرکت تولید کننده بذر (بویژه ذرت، سویا و دانه های روغنی) و محصولات دستکاری شده ژنتیکی (تراریخته) است.
این شرکت با تولید بذرهای دستکاری شده ژنتیکی که تنها یک سال قابلیت کشت را دارند، هدفی جز انحصار بذر در جهان را ندارند.

tmp_29806-img_20161125_115501285533422

جمله کسینجر را به خاطر میاورید!!!!!!

تصور کنید کشاورزان هر سال برای تامین بذر مورد نیاز خود مجبورند از این شرکت ها بذر خریداری کنند.

میدانید نتیجه وابستگی بذر چیست؟

در ان سالهایی که بذرهای مونسانتو وارد کشور هندوستان شد، به علت قوانین انحصاری که در خصوص بذرهای دستکاری شده ژنتیکی وجود دارد با مقروض شدن کشاورزان، هر 30 دقیقه یک کشاورز خودکشی میکرد.

و اما امروز …

اعطای جایزه طلای کشاورزی ایران به مونتانگو کارمند شرکت مونسانتو توسط وزیر کشاورزی

واردات بذر از شرکت صهیونیست مونسانتو به کشور و توزیع آن در بین کشاورزان

تشکر سرتیم تولید برنج تراریخته از بنیاد راکفلر (ذینفع مونسانتو) به خاطر حمایت مالی پروژه تحقیقاتی برنج تراریخته

هشدار دکتر واندانا شیوا در مورد قریب الوقوع بودن توطئه مونسانتو در ایران

تراریخته کشاورزی را نابود میکند

قانون ایمنی زیستی اولین و بخش کشاورزی برنامه ششم توسعه کشور دومین هدف نفوذ شرکت های صهیونیستی راکفلر و مونسانتو

Total 4 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

نظر بدهید: