فیلم هایی که بازیگرانشان را تقریباً به کشتن دادند!

سینماتوگرافی پر هیجان و جلوه های ویژه ی یکپارچه در صنعت مدرن سینما تا جایی پیشرفته اند که باعث شده اند فراموش شود که در واقع هنوز هم میزان قابل توجهی خطر در فرایند ایجاد جادوهای هالیوود وجود دارد.در ادامه نگاهی خواهیم داشت به مواردی که همه چیز اشتباه پیش رفت و ستارگان به طور جدی آسیب دیدند.

هال بری

بری ،یکی از بازیگران هالیوود که بسیار در معرض حوادث قرار میگیرد، چندین بار در هنگام فیلم برداری مجروح شده است.او هنگام فیلم برداری Gothika دستش را شکست ، در Catwoman سرش ضربه دید ، در Cloud Atlas پایش شکست و مجروح شد و در The Call سرش شکست.اما خجالت آور ترین مورد زمانی بود که هنگام فیلم برداری Die Another Day با یک انجیر تقریباً خفه شد!

تام هنکس

تام هنکس هنگام فیلم برداری Cast Away تقریباً مُرد ، فیلمی که در حالت عادی نیز به چندین شکل سختی های جسمانی برای او به همراه داشت.بعد از اضافه و کم کردن 50 پوند در جهت به تصویر کشیدن مأمور تحویل رها شده در یک جزیره ، هنکس از یک بریدگی روی پایش رنج برد که گفته میشود برای دو هفته متورم بوده.وقتی بالاخره به بیمارستان مراجعه کرد مشخص شد که عفونت استافیلوکوک زندگی او را تهدید می کرده.

جورج کلونی

هنگام فیلم برداری یک صحنه ی شکنجه برای فیلم Syriana در سال 2005 ، جورج کلونی جراحت شدیدی در ناحیه ی سر متحمل شد.در حالی که او درد میکشید ، پژشکان قادر نبودند دقیقاً نوع جراحت او را تشخیص دهند.تا زمانی که یک عصب شناس متوجه شد که کلونی در واقع مایع بین مهره ای ندارد و او توانست درمان مناسب دریافت کند.گفته می شود درد آنقدر شدی بوده که کلونی به فکر خودکشی افتاده!

سیلوستر استالونه

قهرمان فیلم های اکشن بودن می تواند کاری سخت و خطرناک باشد – از سیلوستر استالونه بپرسید.او بعد از دو قسمت از فیلم های The Expendables زیر تیغ جراحی رفت ، و تعدادی از دنده هایش را در یک صحنه ی پرش در فیلم  First Blood در نقش رامبو شکست.اما جدی تر از آن ، در فیلم چهارم Rocky ، استالونه اصرار کرد که واقعاً با Dolph Lundgren مبارزه کند ، و  Lundgren چنان ضربه ای به او زد که قبلش متورم شد و منجر به بستری در بیمارستان شد.

ویگو مورتنسن

مورتنسن قطعاً پر جراحت ترین بازیگر در فیلم برداری The Two Towers بود.در یک صحنه ی درگیری یکی از دندان هایش شکست و دو انگشت پایش هنگام لگد زدن به یک کلاه ایمنی شکسته شد.اما جدی تر از همه ، هنگام فیلم برداری یک صحنه در آب ، مورتنسن در جریان آب گرفتار و تقریباً غرق شد.

شارلیز ترون

Aeon Flux هرگز به عنوان یک کارتون سورئالیستی به نظر منطقی نرسید ، و فیلم آن نیز در باکس آفیس به یک شکست تبدیل شد که نتوانست بودجه ی 10 میلیون دلاری خود را از طریق فروش به دست آورد.بدتر از همه اینکه یکی از بدلکاری های آکروباتیک فیلم باعث آسیب جدی ستاره ی فیلم شارلیز ترون شد : در اوایل فیلم برداری ، ترون در حال اجرای یک پرش ، دچار بیرون زدگی یکی از دیسک های بین مهره ای کمر شد که نزدیک بود به نخاعش آسیب برساند.آسیب دیدگی ترون فیلم برداری را برای یک ماه متوقف کرد و شش هفته فیزیوتراپی برای او به همراه داشت.

مایکل جی. فاکس

هنگام فیلم برداری قسمت سوم Back to the Future ، مایکل جی. فاکس یک صحنه ی بدلکاری که در آن مارتی مکفلای توسط Mad Dog Tannen و گروهش به دار آویخته می شود را خودش بازی کرد.در حالی که فاکس در تمرین ها بوسیله ی دستانش از گلویش محافظت می کرد ، هنگام فیلم برداری این روش به کارش نیامد و تقریباً خفه شد و هوشیاری خود را از دست داد تا اینکه عوامل متوجه شدند او تنها یک بازیگر حرفه ای نیست بلکه واقعاً نمیتواند نفس بکشد!

آیلا فیشر

در حالی که شعبده بازان به فرار از مرگ شهرت دارند ، فقدان قدرت های جادویی فیشر هنگام فیلم برداری Now You See Me او را به مرگ نزدیک کرد.در  صحنه ای که او باید در حالی که کاملاً زیر آب بود از زنجیرها رهایی پیدا می کرد ، فیش واقعاً گرفتار زنجیرها شد و تقریباً غرق شد.تلاش برای کمک خواستن از عوامل فیلم هم کمکی به او نکرد چرا که آنها تصور کردند او در حال ایفای نقش است.خوشبختانه او در نهایت موفق شد بدون مداخله ی عوامل خود را رها سازد.

دنیل دی-لوئیس

وقتی حرف از متد اکتینگ میشود ، لیست کوتاهی از بازیگران و نقش ها به ذهن می رسد.مثلاً کریستین بل در The Machinist یا جم کری در Man on the Moon ، و دنیل دی-لوئیس در تمام نقش هایی که تا بحال بازی کرده.دی – لوئیس سه یال با قهرمان سابق Barry McGuigan تمرین کرد تا برای نقش خود در فیلم The Boxer آماده شود و بعدها McGuigan گفت که او میتوانست به یک بوکسور حرفه ای تبدیل شود. اما ضربه هایی که او در رینگ بوکس خورد به اندازه ی ذات الریه ای که در فیلم برداری Gangs of New York به دلیل امتناع از پوشیدن چیزی بجز کت مندرس قرن نوزدهی با وجود هوای بسیار سرد به آن مبتلا شد ، خطرناک نبودند.

ظاهراً او هنگام فیلم برداری در رم با غریبه ها دست به گریبان میشده تا در شخصیت بیل قصاب باقی بماند.او در مصاحبه با The Independent این شخصیت را اینگونه توصیف می کند : “او کمی بی سر و پاست ، یک شخصیت شگفت آور است و در قالب او بودن لذتبخش است اما چندان برای سلامت جسمانی و روانی من خوب نیست”. “لذت بخش” روش جالبی برای توصیف کتک کاری با غریبه ها و خون بالا آوردن است! اما ما از مردی حرف میزنیم که سالها مشت خورد تا برای یک فیلم آماده شود، پس شاید تمام حرفهایش چندان منطقی به نظر نرسند!

جیسون استاتهام

بعد از نقش موفقیت آمیزش در Lock, Stock and Two Smoking Barrels ، جیسون استاتهام به یکی از مردان سرسخت هالیوود که برای فیلم های اکشن پرتنش مناسب است تبدیل شده.به همین دلیل است که انتخاب شدن او از سمت سیلوستر استالونه برای سری فیلم های The Expendables اصلاً تعجب آور نبود.هر قسمت از این سری فیلم به طور تصاعدی میزان جنون را افزایش میدهد و برای سومین و آخرین قسمت ، استاتهام تقریباً غرق شد ، منفجر شد یا له شد.هر کدام از اینها ممکن است اتفاق بیافتد وقتی که یک کامیون را از اسکله به درون دریای سیاه برانید ، اتفاقی که برای جیسون استاتهام افتاد چراکه ترمزهای کامیون دچار اشکال شدند و او به درون آب پرت شد.کامیون به سرعت به عمق 60 پا فرو رفت اما استاتهام که زمانی یه عنوان غواص در المپیک رقابت می کرد ، موفق شد خود را نجات دهد.

جنیفر لاورنس

جنیفر لاورنس مستعد سانحه عادت به زمین خوردن هنگام رفتن روی استیج برای پذیرفتن جوایز دارد ، اما زمانی که هنگام فیلم برداری The Hunger Games: Mockingjay – Part 1 یک ماشین تولید دود درست کار نکرد و تقریباً او را خفه کرد ، مسئله اصلاً خنده دار نبود.به گفته ی یکی از عوامل صحنه “وقتی دستگاه تولید مه با مشکل مواجه شدن و شروع به بیرون دادن دود غلیظی در یک سکانس تونل کرد فیلم برداری متوقف شد و جنیفر از نظر ناپدید شد”. خوشبختانه او تنها با کمی سرگیجه و تهوع از تونل فرارکرد اما این تنها موردی نبود که سری فیلم های The Hunger Games او را دچار مشکل کرد.هنگام تمرین او به یک دیوار برخورد کرد و شایعه شد که طحالش آسیب دیده که مشخص شد درست نبوده.دفعه ی بعد که لاورنس درخواست کند به اندازه ی بازیگران مرد حقوق دریافت کند ، لازم است به خاطر داشته باشیم که او حاضر است برای سرگرمی ما درد بکشد.

جوزف گوردون – لویت

جوزف گوردون لویت در یک فیلم بتمن ، یک فیلم آدم کش مسافر زمان و یک فیلم G.I. Joe بازی کرده ، پس به نظر منطقی می رسد که دچار مصدومیتی مرگ بار در حال ایفای نقش یک پیغام رسان دوچرخه سوار در Premium Rush شود!در صحنه ای از این فیلم او از میان خودروها با سرعتی حدود 30 متر بر ثانیه عبور میکرد.ممکن است این سرعت بالایی نباشد اما برخورد به شیشه ی پشت یک تاکسی با یک دوچرخه و بدون محافظ دردناک خواهد بود.یک تاکسی از مخروط های امنیتی عبور کرده و وارد صحنه ی فیلم برداری شده ، مسیر گوردون لویت را می بندد و او بعد از برخورد به شیشه ی عقب ماشین دچار جراحتی شدید در ساعد دستش می شود. کارگردان دیوید کئوپ میترسید او مرده باشد ، بعدها در مصاحبه ای با ام تی وی گفته :” در یک لحظه شما در حال نگاه کردن به مونیتورها هستید و لحظه ای بعد او از کادر خارج می شود ، به علاوه یک میکروفون به او متصل است و من صدای برخورد وحشتناکی شنیدم.برای حدود 18 ثانیه قبل از اینکه خودم را به آنجا برسانم تا ببینم چه اتفاقی افتاده با خود فکر می کردم من او را کشتم؟ من واقعا یک بازیگر را به کشتن دادم؟” در نهایت گوردون – لویت 31 بخیه خورد و همه چیز به خیر گذشت.

جکی چان

بر اساس لیستی جامع از آسیب های جکی چان سر صحنه ی فیلم برداری ، او تقریباً تک تک استخوان های بدنش را شکسته ، رباط هایش را پاره کرده ، سوختگی های شدید داشته ، و در چندین مورد ستون فقراتش آسیب دیده.اما بدتر از همه این است که هنگام فیلم برداری قسمت دوم Armour of God ، او دچار آسین دیدگی چنان شدیدی شد که مجبور شد جراحی مغز انجام دهد.او بعدها در مصاحبه با Parade بیان کرد :”من هنوز یک صفحه ی فلزی در سرم دارم و هنوز میتوانم فرورفتگی که در اثر ضربه بوجود آمده را حس کنم.”

در مقایسه با کارهایی که او انجام داده – مثل سقوط آزاد از ارتفاع 60 پا ، سر خوردن از پهلوی یک آسمانخراش و اصابت کردن به یک هلیکوپتر واقعی در حال پرواز – بدلکاری Armour of God II نسبتاً بی خطر بود.او در حال پرس از یک سرازیری به سمت یک درخت بود که اشتباه کرد و به زمین افتاد و سرش به یک سنگ اصابت کرد که باعث شد یک قسمت از جمجمه اش به درون مغزش فرو رود.نکته ی اعجاب آور این است که این اتفاق در اوایل دهه ی 90 افتاد و چان پس از آن فیلم های بسیاری ساخت و تقریباً تمام بدلکاری ها را خودش اجرا کرد ، یعنی دقیقاً برعکس چیزی که یک فرد معمولی اگر جای او بود انجام میداد!

متیو فاکس

در یک صحنه ی مبارزه در قسمت آخر سریال Lost ، تری او کوئین به طور تصادفی به هم بازی اش متیو فاکس ، با یک چاقوی محکم به جای چاقوی جمع شو که در اصل برای ضربه به بدن استفاده می شد ، ضربه زد.بر اساس صحبت های عوامل سریال ، در مورد اینکه کدام چاقو باید در کدام صحنه استفاده شود و اینکه فاکس چه نوع پوششی برای محافظت از خودش استفاده کند سر در گمی وجود داشت. خوشبختانه او یک جلیقه ی کولار پوشیده بود و تنها یک کبودی دردناک از ضربه ای که میتوانست مرگبار باشد به جا ماند.

دیانه کروگر

کار کردن با کوئنتین تارانتینو برای بسیاری از بازیگران یک رویاست ، و دیانه کروگر هم استثنا نیست. او در مصاحبه ای با Parade گفته :”به نظر من شخصیت های زن فیلم های تارانتینو بسیار باهوش و مهارنشدنی هستند.آنها بسیار مسحور کننده اما در عین حال سرسخت هستند.ایفا کردن چنین نقشی بسیار دلپذیر است” . اما تارانتینو در مصاحبه ای در برنامه ی گراهام نورتون تعریف کرد که چطور در صحنه ی مرگ او ، برای اینکه واکنشی واقعی تر بدست آید ، او را خفه کرد و به مدت کوتاهی ذخیره ی هوایش را قطع کرد.

این دیگر بازیگری نیست ، بلکه به خطر انداختن بی مهابای زندگی یک انسان است.مطمئناً یک بدلکار در صحنه حضور داشت اما او از کجا می توانست مقدار دقیق فشاری که می تواند باعث آسیب های روانی(افسردگی ، مشکلات حافظه ، کابوس، فراموشی و…) ، عصبی (تحلیل رفتن صورت یا پلک ، ضعف سمت راست یا چپ بدن ، فلج و…)و یا حتی مرگ شود را تخمین بزند؟تمام این آسیب های ممکن است در کمتر از 10 ثانیه نرسیدن اکسیژن اتفاق بیفتد. داشتن فیلمی ساخته ی تارانتینو در رزومه ی کاری یک چیز است و داشتن یک چشم خمیده برای باقی عمر بخاطر اینکه کارگردان فکر کرده اگر واقعاً بازیگر را خفه کند بسیار اصیل جلوه خواهد داد ، چیز دیگری ست!

منبع: وبسایت Looper

Total 14 Votes
1

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

1 نظر

  1. SalmanFz 26 days ago
    پاسخ دادن

    هیچکی مثل جکی جان نمیشه! تازه بیمه هم نیست . همه بدلکاریاش رو خودش انجام میده.

    هیث لجر تو این لیست خالیه… البته هیث واسه نقشش فوت کرد…

نظر بدهید: